Architekt systemów informatycznych

Poszukujemy osoby o zróżnicowanych możliwościach technicznych, zakorzenionych w sprawdzonym doświadczeniu produktowym i nowoczesnej architekturze stosu technologicznego, do nadzorowania trwającej transformacji ze starszej architektury monolitycznej do nowoczesnych rozwiązań typu multitenant Cloud w obszarze Industry 4.0. Rola ta jest odpowiedzialna za prowadzenie nowoczesnego systemu produkcyjnego nowej generacji. Wydajność, niezawodność i przywództwo techniczne to podstawowe kompetencje w tej roli.

Stanowisko to związane jest z dużymi projektami opartymi na wydajności i dużym wolumenie danych. Będziesz odpowiedzialny za kształtowanie wizji systemów ANT, jednocześnie uczestnicząc w definiowaniu i weryfikacji zgodności wprowadzonej architektury.

Jako Architekt Oprogramowania dołączysz do dream-teamu składającego się z inżynierów, menadżerów produktu, programistów i zespołów wdrażających klientów.

KLUCZOWE OBOWIĄZKI:

  • Prowadzenie wizji architektonicznej dla projektów i systemów na dużą skalę z wykorzystaniem nowoczesnych stosów technologicznych (Cloud-Optimised i Cloud-Native) z głównym naciskiem na reużywalność, skalowalność i wydajność w skali, w oparciu o platformy chmury publicznej (Azure, AWS i GCP); Projektowanie rozwiązań chmurowych w oparciu o AWS i Azure
  • Współpraca z interesariuszami z działu produktu i inżynierii w celu zaprojektowania i zbudowania usług platformy, które spełniają kluczowe wymagania dotyczące produktu i infrastruktury
  • Promowanie transformacji technologicznej, pisanie tech docs, white papers i blueprintów, ewangelizacja
  • Wspieranie zespołu DevOps w zakresie wdrażania docelowej architektury, mentorowanie zespołu programistów w zakresie adaptacji nowych technologii
  • Tworzenie zarówno wysokopoziomowych, jak i szczegółowych projektów usług na poziomie platformy
  • Projektowanie architektury rozproszonego systemu obliczeniowego
  • Przejęcie odpowiedzialności za zaprojektowane usługi i komponenty platformy aż do ich dostarczenia
  • Jasne komunikowanie kluczowych interesariuszy o decyzjach architektonicznych, blokadach i harmonogramach.
  • Komunikacja z klientami w celu zapewnienia im widoku na docelową architekturę i proces transformacji, aby zebrać ich opinie i oczekiwania biznesowe i techniczne.
  • Rozpoznawanie i wybór technologii
  • Przygotowywanie wymagań technicznych i jakościowych

UMIEJĘTNOŚCI I WYMAGANIA:

  • 5+ lat doświadczenia w projektowaniu, budowaniu i wdrażaniu usług frontend i backend o wysokiej dostępności w roli architekta lub starszego programisty
  • Zdolność do konceptualizacji komponentów systemu end-to-end w szerokim zakresie technologii i przełożyć na wzorce architektoniczne do wdrożenia
  • Znajomość wzorców projektowych i architektonicznych
  • Dobra znajomość CQRS, Event Sourcing i komunikacja asynchroniczna
  • Praktyczne doświadczenie i potwierdzona wiedza w zakresie CI/CD, IaaC i gitOps
  • Silny projekt i bogate doświadczenie w implementacji z Node.js, Typescript i core Javascript oraz SQL w wysoce skalowalnym środowisku produkcyjnym
  • Doświadczenie w używaniu, projektowaniu i budowaniu interfejsów API GraphQL/REST/Web Service
  • Doświadczenie w technologii Big Data, praktyka w korzystaniu z Data Lakes i stosowaniu narzędzi AI/ML do rozpoznawania wzorców i analizy danych
  • Doświadczenie produkcyjne z orkiestracją kontenerów, dockerami, Kubernetes i utrzymaniem środowisk produkcyjnych
  • Biegła znajomość języka angielskiego jest obowiązkowa

WYMAGANE UMIEJĘTNOŚCI MIĘKKIE:

  • Proaktywność
  • Gotowość do określania kierunku rozwoju i tworzenia wizji pracy
  • Zdolność do kierowania zmianami
  • Kreatywność
  • Pewność siebie w podejmowaniu decyzji

PRZEŚLIJ NAM SWOJE CV:

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług stosować.

Witamy z powrotem!
Zamów demo, aby uzyskać szybki przegląd rozwiązania

Hej tam, wygląda na to, że jesteś zainteresowany oprogramowaniem do produkcji...

Pobierz katalog, aby podzielić się nim ze współpracownikami