Szukaj
Close this search box.

Inżynier wdrożeniowy - dział sprzętu komputerowego

Praca w charakterze członka zespołu wdrożeniowego działającego pod nazwą HARDWARE TEAM, odpowiedzialnego za integrację z maszynami i systemami automatyki przemysłowej na potrzeby systemów INDUSTRY 4.0.

KLUCZOWE OBOWIĄZKI:

  • Udział w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań akwizycji danych w systemach automatyki przemysłowej dla systemu Industry 4.0
  • Analiza kopii zapasowych sterowników PLC i HMI
  • Przygotowanie i konfiguracja modułów komunikacyjnych do akwizycji danych w oprogramowaniu AOS
  • Konfiguracja urządzeń komunikacyjnych (konwertery, IO devices, routery, switche przemysłowe)
  • Podłączanie i uruchamianie urządzeń automatyki przemysłowej
  • Analiza schematów elektrycznych, dokumentacja maszyn i urządzeń
  • Komunikacja z inżynierami po stronie klienta
  • Udział w wyjazdach wdrożeniowych (1 do 5 dni 2-3 razy w kwartale)
  • Tworzenie dokumentacji
  • Współpraca z innymi zespołami w ramach struktur firmy

UMIEJĘTNOŚCI I WYMAGANIA:

  • Wykształcenie - wyższe lub w trakcie 4th+ rok studiów (po I stopniu) automatyka, elektrotechnika (AGH, Politechnika lub pokrewne)
  • Ogólna wiedza na temat automatyki przemysłowej
  • Podstawowa znajomość obsługi sieci Ethernet
  • Ogólna znajomość sterowników PLC (Siemens, Alan Bradley, Omron, Schneider)
  • Umiejętność czytania i analizowania dokumentacji
  • Znajomość interfejsów komunikacyjnych, sposobów budowania magistrali komunikacyjnych
  • Znajomość urządzeń automatyki, czujników, przetworników
  • podstawy programowania w dowolnym języku skryptowym (instrukcje warunkowe, pętle,)
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, co najmniej na poziomie B2
  • Prawo jazdy kat. B prawo jazdy
  • 1kV E Prawa SEP

WARTO MIEĆ:

  • Znajomość środowisk programistycznych dla PLC Step7, WinnCC, TIA Portal, CodeSys TwinCan
  • Doświadczenie w pracach wdrożeniowych, programowaniu sterowników PLC
  • Podstawy baz danych SQL
  • Wsparcie dla programów CAD
  • Umiejętności manualne, sprawne posługiwanie się narzędziami
  • Absolwent szkoły technicznej

Wymagania dotyczące umiejętności miękkich:

  • Umiejętność pracy w zespole
  • Orientacja na rozwiązywanie problemów
  • Multitasking
  • Nastawienie na rozwój indywidualny przy wsparciu zespołu

Co oferujemy:

  • Pracuj z młodym, ale doświadczonym zespołem
  • Realizacja projektów w różnych branżach w kraju i za granicą
  • Nauka w miejscu pracy (poprzez praktykę)
  • Budżet na szkolenia
  • Praca zdalna: elastyczna - pierwsze 3 miesiące lokalnie, następnie możliwość pracy zdalnej w zależności od wykonywanych zadań

PRZEŚLIJ NAM SWOJE CV:

Sprawdź nasz AI Helper!
Kliknij przycisk ➞

Zobacz demo MES i uzyskaj pilotaż w ciągu 3 tygodni

ekspert ds. oprogramowania przemysłowego

Łukasz Iskra

Ekspert ds. oprogramowania przemysłowego

[email protected]

Dlaczego warto?

  • 60-minutowe spotkanie online z dedykowanym specjalistą prezentującym topowy system z branży podobnej do Twojej
  • Modelowanie na żywo Twojego procesu produkcyjnego
  • Oferta budżetowa po spotkaniu

Zostaw swój adres e-mail lub numer telefonu

Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie

Uzyskaj więcej informacji na temat MES dzięki naszemu studium przypadku

Witamy z powrotem!

Zobacz zwrot z inwestycji w system MES

Pobierz dokument dotyczący zwrotu z inwestycji (ROI) w branży maszyn do formowania wtryskowego

Hej tam, wygląda na to, że jesteś zainteresowany oprogramowaniem do produkcji...

Zapisz się do newslettera i otrzymaj katalog, którym możesz podzielić się ze współpracownikami